Menu
(130 Personer)
Full vy Lista
Alberto Tenti

Alberto Tenti

Arkitekt SAR/MSA

alberto.tenti@fojab.se

Mobil: +46 735 - 85 96 93

Anders Eriksson Modin

Anders Eriksson Modin

Arkitekt SAR/MSA, Ateljéansvarig

anders.eriksson@fojab.se

Mobil: +46 703 - 08 23 96

Andreas Blomberg

Andreas Blomberg

Arkitekt SAR/MSA, Ateljéansvarig

andreas.blomberg@fojab.se

Mobil: +46 705 - 32 57 00

Andreas Jentsch

Andreas Jentsch

Arkitekt SAR/MSA, Dipl. - Ing., Vice ateljéansvarig

andreas.jentsch@fojab.se

Mobil: +46 706 - 64 05 01

Andreas Östlund

Andreas Östlund

Landskapsarkitekt MSA

andreas.ostlund@fojab.se

Mobil: +46 720 - 80 26 97

Anna Belfrage

Anna Belfrage

Arkitekt SAR/MSA

anna.belfrage@fojab.se

Mobil: +46 703 - 18 46 09

Anna Hjort

Anna Hjort

Arkitekt SAR/MSA

anna.hjort@fojab.se

Mobil: +46 702 - 91 33 60

Anna Lavén

Anna Lavén

Arkitekt SAR/MSA

anna.laven@fojab.se

Mobil: +46 725 - 10 91 18

Anna Neuhauser

Anna Neuhauser

Arkitekt MSA

anna.neuhauser@fojab.se

Mobil: +46 706 - 14 19 00

Anna Nilson

Anna Nilson

Arkitekt MSA

anna.nilson@fojab.se

Mobil: +46 722 - 19 74 38

Anna Rosborg

Anna Rosborg

Arkitekt SAR/MSA

anna.rosborg@fojab.se

Mobil: +46 720 - 90 87 23

Anna Thorell

Anna Thorell

Arkitekt SAR/MSA

anna.thorell@fojab.se

Mobil: +46 702 - 01 39 07

Bahador Mohammadi

Bahador Mohammadi

Arkitekt SAR/MSA

bahador.mohammadi@fojab.se

Mobil: +46 730 - 71 34 53

Behrooz Taleb

Behrooz Taleb

Arkitekt MSA

behrooz.taleb@fojab.se

Mobil: +46 724 - 02 53 15

Camilla Henricson

Camilla Henricson

Arkitekt MSA

camilla.henricson@fojab.se

Mobil: +46 730 - 71 34 54

Carl Hall Karlström

Carl Hall Karlström

Arkitekt MSA

carl.hallkarlstrom@fojab.se

Mobil: +46 738 - 00 40 75

Carolina Thörn

Carolina Thörn

Arkitekt SAR/MSA

carolina.thorn@fojab.se

Mobil: +46 724 - 02 38 19

Caroline Hjalmarsson

Caroline Hjalmarsson

Landskapsarkitekt LAR/MSA

caroline.hjalmarsson@fojab.se

Mobil: +46 725 - 24 95 30

Caroline Lindqvist

Caroline Lindqvist

Landskapsarkitekt MSA

caroline.lindqvist@fojab.se

Mobil: +46 724 - 02 21 66

Catarina Boström

Catarina Boström

Arkitekt MAA

catarina.bostrom@fojab.se

Mobil: +46 724 - 02 31 03

Cecilia Jarlöv

Cecilia Jarlöv

Landskapsarkitekt LAR/MSA, Ateljéansvarig, Kompetensansvarig

cecilia.jarlov@fojab.se

Mobil: +46 730 - 60 59 17

Cecilia Pering

Cecilia Pering

Arkitekt SAR/MSA, Senior partner

cecilia.pering@fojab.se

Mobil: +46 705 - 15 55 28

Charlotte Kristensson

Charlotte Kristensson

Arkitekt SAR/MSA, Kompetensansvarig Kunskapsmiljöer

charlotte.kristensson@fojab.se

Mobil: +46 727 - 18 88 44

Christina Enscoe

Christina Enscoe

Arkitekt SAR/MSA

christina.enscoe@fojab.se

Mobil: +46 720 - 90 88 03

Daniel Nord

Daniel Nord

Arkitekt SAR/MSA, VD FOJAB arkitekter

daniel.nord@fojab.se

Mobil: +46 706 - 87 88 82

David Kiss

David Kiss

Arkitekt MSA

david.kiss@fojab.se

Mobil: +46 702 - 20 78 83

Edvin Bylander

Edvin Bylander

Arkitekt MSA, Ansvarig FOJAB lab

edvin.bylander@fojab.se

Mobil: +46 722 - 22 94 50

Elin Madsen

Elin Madsen

Landskapsarkitekt LAR/MSA

elin.madsen@fojab.se

Mobil: +46 761 - 72 12 74

Elise Lindahl

Elise Lindahl

Arkitekt MSA, Vice ateljéansvarig

elise.lindahl@fojab.se

Mobil: +46 761 - 62 61 09

Elvira Grandin

Elvira Grandin

Landskapsarkitekt MSA

elvira.grandin@fojab.se

Mobil: +46 735 - 06 99 46

Eva Ocklund

Eva Ocklund

Arkitekt SAR/MSA, Ateljéansvarig

eva.ocklund@fojab.se

Mobil: +46 706 - 95 58 30

Ewa Jeppsson

Ewa Jeppsson

Arkitekt SIR/MSA

ewa.jeppsson@fojab.se

Mobil: +46 730 - 57 57 62

Ewa Pal

Ewa Pal

Arkitekt SAR/MSA

ewa.pal@fojab.se

Mobil: +46 724 - 02 41 59

Fabian Pyk

Fabian Pyk

Arkitekt

fabian.pyk@fojab.se

Mobil: +46 707 - 74 04 41

Filip Loguin

Filip Loguin

Arkitekt MSA/MAA

filip.loguin@fojab.se

Mobil: +46 730 - 58 19 51

Greger Dahlström

Greger Dahlström

Arkitekt SAR/MSA, Chefsarkitekt

greger.dahlstrom@fojab.se

Mobil: +46 706 - 73 42 48

Greger Stetz

Greger Stetz

Arkitekt MSA, Dipl. - Ing.

greger.stetz@fojab.se

Mobil: +46 724 - 02 22 06

Göran Ek

Göran Ek

Arkitekt SAR/MSA

goran.ek@fojab.se

Mobil: +46 703 - 10 99 09

Hans Ödman

Hans Ödman

Arkitekt

hasse.odman@fojab.se

Mobil: +46 706 - 29 69 30

Haydar Alward

Haydar Alward

Arkitekt SAR/MSA

haydar.alward@fojab.se

Mobil: +46 761 - 02 25 02

Helena Hemminger

Helena Hemminger

Arkitekt SAR/MSA

helena.hemminger@fojab.se

Mobil: +46 733 - 45 16 62

Henning Röschmann

Henning Röschmann

Arkitekt SAR/MSA

henning.roschmann@fojab.se

Mobil: +46 725 - 22 63 24

Henrik Laurino

Henrik Laurino

Arkitekt SAR/MSA

henrik.laurino@fojab.se

Mobil: +46 761 - 63 41 29

Ida Stavenow

Ida Stavenow

Arkitekt SAR/MSA, Vice ateljéansvarig

ida.stavenow@fojab.se

Mobil: +46 703 - 32 49 89

Jacob Everhed

Jacob Everhed

Arkitekt MSA

jacob.everhed@fojab.se

Mobil: +46 724 - 02 25 66

Janis Kursis

Janis Kursis

Arkitekt SAR/MSA

janis.kursis@fojab.se

Mobil: +46 702 - 42 80 29

Jennie Tyrberg

Jennie Tyrberg

Arkitekt MSA

jennie.tyrberg@fojab.se

Mobil: +46 704 - 21 66 12

Jens Dymling

Jens Dymling

Arkitekt SAR/MSA

jens.dymling@fojab.se

Mobil: +46 705 - 68 76 80

Jens Larsson

Jens Larsson

Arkitekt SAR/MSA, Kontorschef Stockholm

jens.larsson@fojab.se

Mobil: +46 761 - 65 61 63

Jimmy Bussenius

Jimmy Bussenius

Arkitekt SAR/MSA

jimmy.bussenius@fojab.se

Mobil: +46 724 - 02 46 21

Joachim Lundquist

Joachim Lundquist

Arkitekt SAR/MSA, Arkitekturchef

joachim.lundquist@fojab.se

Mobil: +46 705 - 90 24 18

Joel Persson

Joel Persson

Inredningsarkitekt

joel.persson@fojab.se

Mobil: +46 705 - 68 76 80

Johan Cederlöf

Johan Cederlöf

Arkitekt SAR/MSA

johan.cederlof@fojab.se

Mobil: +46 725 - 32 96 62

Johan Paju

Johan Paju

Landskapsarkitekt LAR/MSA, Kreativ ledare

johan.paju@fojab.se

Mobil: +46 705 - 37 71 77

Johan Sennström

Johan Sennström

Arkitekt SAR/MSA

johan.sennstrom@fojab.se

Mobil: +46 705 - 83 97 05

Johanna Brandt

Johanna Brandt

Arkitekt SAR/MSA

johanna.brandt@fojab.se

Mobil: +46 709 - 90 12 00

Jonas Ruthblad

Jonas Ruthblad

Arkitekt SAR/MSA

jonas.ruthblad@fojab.se

Mobil: +46 708 - 40 11 40

Jordan Lane

Jordan Lane

Arkitekt MSA

jordan.lane@fojab.se

Mobil: +46 706 - 17 24 90

José Monfort Barbera

José Monfort Barbera

Arkitekt MSA

jose.monfortbarbera@fojab.se

Mobil: +46 766 - 77 08 22

Karin Andersson

Karin Andersson

Arkitekt MSA

karin.andersson@fojab.se

Mobil: +46 724 - 02 21 38

Karin Fagerberg

Karin Fagerberg

Arkitekt SAR/MSA, Operativ chef, Kontorschef Skåne

karin.fagerberg@fojab.se

Mobil: +46 705 - 27 46 15

Katrin Johansson

Katrin Johansson

Arkitekt MSA

katrin.johansson@fojab.se

Mobil: +46 724 - 02 13 49

Kerstin Sigbo

Kerstin Sigbo

Arkitekt SAR/MSA

kerstin.sigbo@fojab.se

Mobil: +46 705 - 63 79 40

Kjell Adamsson

Kjell Adamsson

Arkitekt SAR/MSA, Affärsutvecklingschef, vVD

kjell.adamsson@fojab.se

Mobil: +46 708 - 83 80 82

Kristina Fors

Kristina Fors

Arkitekt SIR/MSA

kristina.fors@fojab.se

Mobil: +46 735 - 06 15 18

Kristina Kember

Kristina Kember

Arkitekt MSA

kristina.kember@fojab.se

Mobil: +46 727 - 03 76 72

Lars Nilsson

Lars Nilsson

Arkitekt SAR/MSA, Projekteringsledare

lars.nilsson@fojab.se

Mobil: +46 767 - 65 66 61

Lars Palm

Lars Palm

Arkitekt SAR/MSA

lars.palm@fojab.se

Mobil: +46 704 - 45 32 15

Lars Aage Nilsson

Lars Aage Nilsson

Arkitekt SAR/MSA

larsaage.nilsson@fojab.se

Mobil: +46 706 - 64 16 11

Lena Ekenberg

Lena Ekenberg

Arkitekt SAR/MSA

lena.ekenberg@fojab.se

Mobil: +46 706 - 64 02 58

Lisa Mannheimer

Lisa Mannheimer

Arkitekt SIR/MSA, Ateljéansvarig

lisa.mannheimer@fojab.se

Mobil: +46 705 - 46 02 33

Madeleine Heckler

Madeleine Heckler

Arkitekt MSA

madeleine.heckler@fojab.se

Mobil: +46 725 - 25 51 22

Madeleine Leijonhufvud

Madeleine Leijonhufvud

Arkitekt SAR/MSA

madeleine.leijonhufvud@fojab.se

Mobil: +46 720 - 90 88 77

Magdalena Hedman

Magdalena Hedman

Landskapsarkitekt LAR/MSA, Marknadskoordinator

magdalena.hedman@fojab.se

Mobil: +46 708 - 47 05 50

Magdalena Stefanowicz

Magdalena Stefanowicz

Arkitekt MSc

magdalena.stefanowicz@fojab.se

Mobil: +46 724 - 02 03 49

Magnus Lundström

Magnus Lundström

Arkitekt SAR/MSA

magnus.lundstrom@fojab.se

Mobil: +46 727 - 17 31 12

Magnus Nilsson

Magnus Nilsson

Arkitekt SAR/MSA, Modellbyggare

magnus.nilsson@fojab.se

Mobil: +46 739 - 39 62 44

Maria Listrup

Maria Listrup

Arkitekt SAR/MSA

maria.listrup@fojab.se

Mobil: +46 702 - 94 43 10

Maria Milton

Maria Milton

Fysisk planerare

maria.milton@fojab.se

Mobil: +46 721 - 50 33 20

Mathias Åström

Mathias Åström

Arkitekt SAR/MSA

mathias.astrom@fojab.se

Mobil: +46 730 - 60 52 46

Matilda Lindström

Matilda Lindström

Landskapsarkitekt MSA

matilda.lindstrom@fojab.se

Mobil: +46 724 - 02 41 29

Mats Molén

Mats Molén

Arkitekt SAR/MSA

mats.molen@fojab.se

Mobil: +46 702 - 56 66 60

Mats Nilsson

Mats Nilsson

Arkitekt SAR/MSA

mats.nilsson@fojab.se

Mobil: +46 768 - 76 66 22

Mattias Essner

Mattias Essner

Arkitekt SAR/MSA, Ateljéansvarig

mattias.essner@fojab.se

Mobil: +46 730 - 20 69 87

Mattias Hedberg Ek

Mattias Hedberg Ek

Arkitekt SAR/MSA, Uppdragschef

mattias.hedberg-ek@fojab.se

Mobil: +46 702 - 18 43 32

Mattias Johansson

Mattias Johansson

Arkitekt MSA

mattias.johansson@fojab.se

Mobil: +46 736 - 70 76 70

Mattias Örnbring

Mattias Örnbring

Arkitekt SAR/MSA

mattias.ornbring@fojab.se

Mobil: +46 761 - 35 71 10

Max Zotterman

Max Zotterman

Arkitekt SAR/MSA

max.zotterman@fojab.se

Mobil: +46 761 - 30 40 42

Mikael Lassen

Mikael Lassen

Arkitekt SAR/MSA

mikael.lassen@fojab.se

Mobil: +46 761 - 69 62 18

Mikael Pettersson

Mikael Pettersson

Arkitekt SAR/MSA

mikael.pettersson@fojab.se

Mobil: +46 709 - 10 95 99

Natalie Adelhoefer

Natalie Adelhoefer

Arkitekt SAR/MSA BDA

natalie.adelhoefer@fojab.se

Mobil: +46 724 - 02 26 35

Niklas Sonestad

Niklas Sonestad

Arkitekt MAA/MSA

niklas.sonestad@fojab.se

Mobil: +46 735 - 15 70 94

Nils Philip Påhlsson

Nils Philip Påhlsson

Arkitekt SAR/MSA

nilsphilip.pahlsson@fojab.se

Mobil: +46 727 - 26 83 40

Nina Torstensson

Nina Torstensson

Arkitekt MSA

nina.torstensson@fojab.se

Mobil: +46 702 - 79 74 22

Ninnie Hedström

Ninnie Hedström

Arkitekt SAR/MSA

ninnie.hedstrom@fojab.se

Mobil: +46 724 - 02 11 85

Paloma Iglesias Martinez

Paloma Iglesias Martinez

Arkitekt M. Arch

paloma.iglesiasmartinez@fojab.se

Mobil: +46 724 - 02 61 69

Paul Eriksson

Paul Eriksson

Arkitekt SAR/MSA

paul.eriksson@fojab.se

Mobil: +46 708 - 83 80 81

Per Aage Nilsson

Per Aage Nilsson

Arkitekt SAR/MSA

peraage.nilsson@fojab.se

Mobil: +46 706 - 29 24 23

Petra Jenning

Petra Jenning

Arkitekt SAR/MSA, Vice ateljéansvarig, Ansvarig FOJABcode

petra.jenning@fojab.se

Mobil: +46 722 - 36 12 44

Pia Månsson

Pia Månsson

Arkitekt SAR/MSA, Ateljéansvarig

pia.mansson@fojab.se

Mobil: +46 703 - 06 08 28

Pontus Tebäck

Pontus Tebäck

Arkitekt MSA

pontus.teback@fojab.se

Mobil: +46 705 - 08 35 99

Rachelle Navarro Åstrand

Rachelle Navarro Åstrand

Arkitekt SAR/MSA

rachelle.astrand@fojab.se

Mobil: +46 703 - 63 67 90

Ragnvi Melin

Ragnvi Melin

Arkitekt MSA

ragnvi.melin@fojab.se

Mobil: +46 724 - 02 31 85

Rebecca Saaby Mehlum

Rebecca Saaby Mehlum

Arkitekt SAR/MSA, Ateljéansvarig

rebecca.saaby@fojab.se

Mobil: +46 706 - 81 58 30

Rebecka Örtegren

Rebecka Örtegren

Arkitekt MSA

rebecka.ortegren@fojab.se

Mobil: +46 720 - 90 85 65

Robert Lavelid

Robert Lavelid

Arkitekt SAR/MSA, Senior Architect

robert.lavelid@fojab.se

Mobil: +46 733 - 42 50 07

Samuel Rizk

Samuel Rizk

Arkitekt MSA

samuel.rizk@fojab.se

Mobil: +46 766 - 77 08 21

Sanna Westin

Sanna Westin

Arkitekt MSA

sanna.westin@fojab.se

Mobil: +46 720 - 50 35 63

Sara Ericsson

Sara Ericsson

Arkitekt SAR/MSA

sara.ericsson@fojab.se

Mobil: +46 733 - 91 44 33

Sara Jonasson

Sara Jonasson

Arkitekt SAR/MSA

sara.jonasson@fojab.se

Mobil: +46 708 - 24 01 12

Sara Schlyter

Sara Schlyter

Landskapsarkitekt LAR/MSA, Vice ateljéansvarig, Kompetensansv.

sara.schlyter@fojab.se

Mobil: +46 730 - 27 06 78

Sergio Barba

Sergio Barba

Arkitekt SAR/MSA

sergio.barba@fojab.se

Mobil: +46 766 - 77 04 62

Simon Kallioinen

Simon Kallioinen

Arkitekt MaA

simon.kallioinen@fojab.se

Mobil: +46 703 - 58 88 22

Sofia Björkman

Sofia Björkman

Arkitekt SAR/MSA

sofia.bjorkman@fojab.se

Mobil: +46 702 - 37 71 00

Sofia Fors Szuba

Sofia Fors Szuba

Landskapsarkitekt MSA

sofia.szuba@fojab.se

Mobil: +46 706 - 16 89 50

Staffan Premmert

Staffan Premmert

Arkitekt SAR/MSA, Senior Architect

staffan.premmert@fojab.se

Mobil: +46 725 - 73 77 37

Stefan Johansson

Stefan Johansson

Arkitekt MSA, Kreativ ledare

stefan.johansson@fojab.se

Mobil: +46 706 - 64 23 02

Sune Nilsson

Sune Nilsson

Arkitekt SAR/MSA, Ateljéansvarig

sune.nilsson@fojab.se

Mobil: +46 705 - 12 42 28

Sven Teder

Sven Teder

Arkitekt SAR/MSA

sven.teder@fojab.se

Mobil: +46 724 - 02 30 71

Thomas Lind

Thomas Lind

Arkitekt SAR/MSA

thomas.lind@fojab.se

Mobil: +46 724 - 02 32 26

Thomas Mustel

Thomas Mustel

Arkitekt DE

thomas.mustel@fojab.se

Mobil: +46 730 - 57 82 62

Tobias Henriks

Tobias Henriks

Arkitekt MSA

tobias.henriks@fojab.se

Mobil: +46 724 - 02 85 59

Toon Maes

Toon Maes

Landskapsarkitekt B.Arch

toon.maes@fojab.se

Mobil: +46 724 - 02 35 03

Tove Forsblom

Tove Forsblom

Arkitekt MSA, Konstnär MFA

tove.forsblom@fojab.se

Mobil: +46 708 - 60 76 67

Ulrika Sellin

Ulrika Sellin

Arkitekt SAR/MSA

ulrika.sellin@fojab.se

Mobil: +46 706 - 80 96 33

Viveca Rosencrantz

Viveca Rosencrantz

Arkitekt SAR/MSA, PR-ansvarig

viveca.rosencrantz@fojab.se

Mobil: +46 761 - 16 81 10

William Abazaj

William Abazaj

Arkitekt MSA

william.abazaj@fojab.se

Mobil: +46 730 - 59 26 34

Åsa Jönsson

Åsa Jönsson

Arkitekt SIR/MSA

asa.jonsson@fojab.se

Mobil: +46 725 - 11 08 03

PRESS & COMMUNICATION

Emma Schöön

VD/CEO

Daniel Nord

OPERATIV CHEF/COO

Karin Fagerberg

EKONOMIANSVARIGA/
FINANCIAL ACCOUNTANTS

Carina Magnusson
Annika Bergin

 

FOJAB arkitekter Malmö
Hallenborgs Gata 1A
211 19 Malmö
Växel +46 (0)40 - 27 98 00

FOJAB arkitekter Stockholm
S:t Eriksgatan 46
112 34 Stockholm
Växel +46 (0)8 - 31 61 00

FOJAB arkitekter Helsingborg
Drottninggatan 3
252 21 Helsingborg
Växel +46 (0)40 - 27 98 00